Uchwyty zaciskowe do szkła – rodzaje i zastosowanie

Szkło, które wykorzystywane jest na dzień dzisiejszy na bardzo wiele sposobów daje nam nie ograniczone możliwości w projektowaniu przestrzeni. Zdarza się jednak, że ogranicza nas sposób montażu ,który nie był przemyślany w odpowiedni sposób na etapie projektu. Okucia do szkła dostępne na rynku pozwalają na wiele rozwiązań i co najważniejsze są cały czas udoskonalane aby zapewnić montaż bardziej dostępnym dla laików oraz przyspieszyć tempo prac fachowcom, którzy dziennie stawiają kilometry balustrad szklanych. Należy też zwrócić uwagę, że nie tylko kwestia techniczna ewoluuje ale również walory estetyczne. Klienci są dzisiaj wymagający i upatrują w detalach np. takich jak uchwyty do szkła klucza do niczym zachwianego efektu wizualnego.

Uchwyty do szkła mają za zadanie utrzymania szkła niezależnie od tego gdzie jest ono wykorzystane. Często są nazywane zamiennie zaciskami szkła lub klamrami. Ich budowa jest prosta. Jest to element dwudzielny pozwalający na szybki montaż tafli szklanych w balustradach. Wszystkie uchwyty do szkła w naszej ofercie są wykonane z wysokiej klasy stali nierdzewnej w gatunku AISI304 oraz AISI316 dzięki czemu mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Występują w wykończeniu szlifowanym lub polerowanym. Dostępne również w odlewie cynkowym , który można malować proszkowo np. w kolorze czarnym.

Rodzaje uchwytów do szkła

Uchwyty do szkła możemy podzielić również ze względu na:
– kształt – kwadratowe, półokrągłe lub okrągłe,
– sposób montażu – do rury lub powierzchni płaskiej,
– wielkość,
– zakres grubości szkła do jakiej może być zastosowany,
– uchwyty ze stopką zabezpieczającą lub bez stopki.

Przykładowe rodzaje uchwytów do szkła

Niezależnie od tego jakie uchwyty szkła wybierzemy, konieczne jest zamontowanie w nich uszczelek gumowych , dobranych pod odpowiednią grubość szkła. Pozwalają one na bezpieczne dociskanie szkła w uchwycie.

Połączenie stali nierdzewnej i szkła to rozwiązanie uniwersalne, które pasuje do każdej przestrzeni. Wachlarz dostępnych zaciskowych uchwytów do szkła pozwala już w tej chwili na odważne rozwiązania i stale rośnie w nowe propozycje. Tego typu uchwyty do szkła zawsze będą elementem niezbędnym balustrad nierdzewnych. Jest to produkt który idealnie łączy obecne wzornictwo, funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *