Szkło hartowane i jego zastosowanie

szkło hartowane

Szkło hartowane to nie tylko balustrady

Szkło hartowane jest ponadczasowym materiałem, z którego wykonuje się nie tylko balustrady, ale także inne elementy dekoracyjne do wnętrz.

Firmy szukają nowych możliwości zastosowania szkła hartowanego. Warto przyjrzeć się nowatorskim propozycjom, które mogą wprowadzić ciekawe urozmaicenie do każdego wnętrza.

Grzejniki ze szkła hartowanego

Ciekawym pomysłem jest wykonanie grzejników ze szkła hartowanego. Można wiele na tym zyskać, ponieważ właściwości tego materiału są niezwykłe. Przede wszystkim, szkło hartowane ma szerokie zdolności akumulacyjne i związane z oddawaniem ciepła. Grzejniki ze szkła hartowanego są energooszczędne, pozwalają na szybkie nagrzanie pomieszczenia, a także pozwalają na utrzymanie pożądanej temperatury przez dłuższy czas. Ponadto, ten rodzaj grzejników jest niezwykle trwały. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wahania temperatury. Szkło hartowane ma właściwości antystatyczne, co pozwala na odpychanie od powierzchni grzejników kurzu. Z tej zalety ucieszą się przede wszystkim alergicy, którzy muszą mieć sterylne warunki w swoim domu, aby nie odczuwać skutków swojej choroby. Nie bez znaczenia jest również to, że idealnie gładka powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Szkło hartowane w meblarstwie

Stoliki szklane, fronty meblowe z wypełnieniem szklanym uzbrojonym w solidne okucia, półki witryn – wszystkie te elementy są wykonywane ze szkła hartowanego. Obecnie można je wykorzystać w nawet najbardziej nieoczekiwany sposób. Pojawiają się nowe oferty mebli, w którym właśnie ten materiał jest zastosowany. Największą popularnością cieszy się szkło hartowane w wersji lakierowanej, dzięki któremu można uzyskać dowolny kolor wykończenia mebli. Pozwala to na pełne zindywidualizowanie szafy, stolika czy półki.

Drzwi ze szkła hartowanego

Jeżeli chcesz mieć w swoim domu jednocześnie bardzo trwałe, ale świetnie wyglądające drzwi, zdecyduj się na ich wykonanie ze szkła hartowanego. Pozwoli to na wprowadzenie do wnętrza przepięknego efektu wizualnego, który sprawi, że wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju. By je otwierać możesz wkomponować różne uchwyty do szkła hartowanego.

Szkło hartowane w kuchni

Szkło hartowane w kuchni nie tylko świetnie wygląda, ale jest także niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Najczęściej występuje w formie paneli ściennych, które można umieścić min. nad kuchennym blatem, a pod górnymi szafkami. Przestrzeń ta zostanie w idealny sposób wypełniona. Ochroni to ścianę przed zabrudzeniami, a gładka powierzchnia jaka zostanie wytworzona, będzie łatwa w utrzymaniu czystości.

Oczywiście to nie jedyne zastosowanie szkła hartowanego w kuchni. Można je użyć także do produkcji blatu stołowego lub blatu na wyspę. W dużej kuchni można także zastosować szereg elementów dekoracyjnych ze szkła hartowanego. Futurystyczne rzeźby lub geometryczne konstrukcje świetnie będą wyglądały w każdej innowacyjnej kuchni.

Szkło hartowane w łazience

Dużą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe bez brodzika, które składają się ze ścian wykonanych ze szkła hartowanego. Wkomponowane są do nich jedynie poręcze wykonane ze stali nierdzewnej. Pozwalają na stworzenie ascetycznej przestrzeni kąpielowej, bardzo prostej w formie, a jednocześnie czystej i estetycznej pod względem wizualnym. Z szkła hartowanego można również wykonać półki, a także szafki łazienkowe. Materiał ten sprawi, że łazienka będzie wyglądała w efektowny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *