Ścianki szklane – zalety i zastosowanie

Szkło jest materiałem, który na przestrzeni ostatnich lat zyskał na popularności i jest chętnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Dzieje się tak dlatego, że szkło jest przede wszystkim materiałem ekologicznym i ponadczasowym. Szklane konstrukcje są nieodłącznym elementem nowoczesnego budownictwa. Szkło wykorzystywane jest na wiele sposobów między innymi jako wypełnienie balustrad, wykończenie ścian pomiędzy szafkami w kuchni, blaty stołów, fronty mebli, kabiny prysznicowe, fasady, zadaszenia oraz jako drzwi i ścianki działowe. Ścianki szklane idealnie wpisują się w trendy obecnego designu. Wykorzystywane są jako przegrody w przestrzeni biurowej, witryny sklepowe w galeriach handlowych, w placówkach medycznych oraz coraz częściej spotykane są również w przestrzeni domowej.

Zastosowanie ścianek szklanych ma wiele zalet. Jedną z nich jest optyczne powiększenie i doświetlenie przestrzeni. Szklane konstrukcje zapewniają dobry przepływ światła co nadaje pomieszczeniu przestronności i lekkości. Ma to duże znaczenie w przypadku, kiedy ścianki szklane wyznaczają przestrzeń do pracy. Przekłada się to na kreatywność, koncentrację, dobre samopoczucie pracowników oraz swobodną komunikację pomiędzy nimi.

Szklane ścianki – indywidualne projekty

Ścianki szklane wykonywane są pod indywidualne potrzeby klienta dlatego zawsze można dopasować ją do wnętrza. Technologie produkcji szkła pozwalają na wykonanie tafli szklanych w bardzo dużych rozmiarach. Na szkle można wykonać dowolny wzór, napis czy grafikę co w pełni pozwala na spełnianie oczekiwań. Również systemy mocowań ścianek szklanych nie ograniczają do jednego rozwiązania, ale dają alternatywne wybory klientom. Dodatkową zaletą ścianek szklanych jest montaż , który przebiega sprawnie i czysto. Dzięki czemu można uznać, że ścianki szklane stanowią element wykończeniowy oraz dekoracyjny dla danego wnętrza.

Szklane ścianki – przykładowe realizacje

Zastosowanie ścianek szklanych sprawdza się również w przypadku przeszklenia tarasu. Szkło chroni nas przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi takimi jak deszcz czy wiatr nie ograniczając jednocześnie podziwiania widoków .

Ścianki szklane jako witryny sklepowe pozwalają wyeksponować towar i zachęcić klienta do zakupu jeszcze zanim wejdzie do sklepu.

Inną zaletą ścianek szklanych jest też łatwość w utrzymaniu czystości. Nie potrzeba drogich, trudno dostępnych środków , istotna jest regularność czyszczenia.

Przestronność, minimalizm, klasyczny wygląd oraz funkcjonalność to główne cechy przemawiające za zastosowaniem ścianek szklanych. Należy patrzeć na nie tylko jako element architektoniczny ale również dekoracyjny i nadający charakteru dla danego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *