Rozety, rotule, poręcze – czym się różnią i jakie mają cechy wspólne?

rozety

Rozety do balustrad

Wykończenie jest najważniejszym elementem każdej konstrukcji, także balustrady. Dlatego warto dobrać właściwe elementy, do których zaliczane są rozety, rotule oraz poręcze. Należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, materiały, z jakich powstają, a także możliwe zastosowanie.

Wykończenie każdej konstrukcji, także balustrady jest bardzo ważną czynnością. To, jakie elementy balustrad zostaną zastosowane ma bardzo duży wpływ na kondycję konstrukcji, a także na jej walory estetyczne. Balustrady są bardzo często wykorzystywane zarówno na tarasach, jak i balkonach. Dostępne są różne elementy pozwalające na wykończenie takiej konstrukcji. Istotne jest, aby były one odpowiednio dostosowane do potrzeb i dopasowane. Do wyboru są m.in. rozety, rotule oraz poręcze.

Rozety do balustrad

Rozety najczęściej wykonywane są ze stali nierdzewnej. Stosuje się je pod tralkę lub słupek, w miejscu, w którym chowane są one do podłogi lub muru. Element ten, jeżeli tylko zostanie wykonany w profesjonalny sposób, będzie wyglądał bardzo elegancko oraz nowocześnie. Warto także podkreślić, że rozeta jest dostępna w różnych wielkościach. Może mieć różny kształt oraz średnicę otworu. Dzięki temu, że rozety zostaną właściwie dobrane do balustrady, zostanie ona wykończona w idealny sposób. Decydując się na balustradę, powinniśmy właśnie o tym elemencie pamiętać.

Rotule do balustrad

Rotule dostępne są w różnych kształtach oraz wymiarach. Mogą być szlifowane, polerowane lub wykonane z odlewów cynkowych. Szeroki wybór elementów montażowych sprawia, że można je w skuteczny sposób dostosować do potrzeb użytkownika. Na pewno będą one w stanie sprostać wymaganiom, jeżeli chodzi o funkcjonalność. Rotule wykonywane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Zastosowanie takiego elementu gwarantuje bezpieczne korzystanie z balustrady, która będzie stabilna. Całość zostanie wykończona w estetyczny i elegancki sposób. Powstające przy zastosowaniu innowacyjnych technologii rotule odznaczają się wysoką wytrzymałością i niezawodnością. Maskują w skuteczny sposób śruby i piny zabezpieczające.

Poręcze do balustrad

Poręcze stanowią zabezpieczenie schodów i każdej przestrzeni, która znajduje się na pewnej wysokości, m.in. tarasu czy balkonu. Montowana jest na krawędzi danego obiektu. Dostępne są różne balustrady balkonowe, m.in. murowane z cegły lub betonu, z pionowych tralek, które pełnią funkcję ozdobną i konstrukcyjną, ze słupków. Można także zdecydować się na
ażurową balustradę montowaną na tle specjalnej ścianki. Za każdym razem należy starać się, aby poręcze zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia i przede wszystkim bezpiecznych w użytkowaniu. Korzystając z wysokiej jakości poręczy, bez obaw można będzie korzystać ze schodów i tarasów, które będą odpowiednio zabezpieczone.

Elementy wspólne dla rozet, rotuł i poręczy

  • wykonanie z wysokiej jakości materiałów – m.in. ze stali nierdzewnej,
  • sposób na stworzenie bezpiecznego wykończenia tarasu, balkonu lub schodów,
  • wpłynięcie na stabilność konstrukcji,
  • wytrzymałość, odporność i niezawodność,
  • estetyczny, nowoczesny wygląd.

Czym odróżniają się rozety, rotule i poręcze?

  • technologia wykonania,
  • zastosowanie,
  • wygląd, wymiary, kształt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *