Kabina prysznicowa na wymiar

Kabiny prysznicowe w ostatnich latach przechodzą prawdziwy renesans. Jeszcze kilkanaście lat temu kabiny prysznicowe występowały tylko w standardowych rozmiarach i kształtach. Obecnie możemy dość mocno puścić wodze wyobraźni i zainstalować w domu kabinę, wg własnego projektu czy potrzeb. Poniżej postaram się zaproponować niektóre z przykładowych rozwiązań.

Rynek proponuje nam kabiny prysznicowe, a właściwie różnego rodzaju ścianki prysznicowe, systemy przesuwne, harmonijkowe itp. w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów.

Elementy kabin prysznicowych

Wiele możliwości dają nam oczywiście okucia, to dzięki nim możemy pozwolić sobie na różne ciekawe rozwiązania, zwłaszcza, kiedy możemy kupić je oddzielnie bez szyby, a szybę zamówić na dowolny rozmiar jaki potrzebujemy. Okucia mogą posiadać wykończenie polerowane, szlifowane lub ostatnio absolutny hit profile w kolorze czarnym! Mają również różne kształty. Do wyboru szeroki asortyment gałek, zawiasów, łączników, profili, progów, uszczelek, stabilizatorów itp.

Poza klasycznymi kształtami kabin, ciekawym, bardzo modnym ostatnio, tanim i prostym rozwiązaniem jest ścianka stała. Zaletą takiej ścianki jest przede wszystkim minimalistyczny, subtelny wygląd i łatwość utrzymania czystości ze względu na niewielką ilość okuć i uszczelek.

Praktycznym rozwiązaniem przy małych łazienkach może być system przesuwny zastosowany w kabinie. Jego niewątpliwą zaletą są oczywiście, drzwi, które nie zajmują miejsca podczas otwierania.

Ciekawą alternatywą są zawiasy parawanowe, dzięki, którym szyba składa się do wnętrza przestrzeni kabiny, powiększając tym samym powierzchnię łazienki.

W przypadku dużych łazienek możemy stawiać różne mniejsze lub większe ścianki szklane, otwierane na różne sposoby lub składające się z samych ścianek stałych. Mogą być one wysokie do sufitu lub kończyć się na dowolnej wysokości.

Innowacje dotyczą również szkła, ponieważ mamy możliwość zastosowania szkła timeless. Jest to szkło przeznaczone do kabin prysznicowych z powłoką antykorozyjną. Dzięki niej wapień i zabrudzenia osadzają się w mniejszym stopniu, co znacznie ułatwia czyszczenie. Woda spływa po powierzchni szkła szybciej, co ogranicza powstawanie osadów kamienia i zacieków. Wszelkie ślady użytkowania są łatwiejsze do usunięcia w porównaniu ze standardowym szkłem niepowlekanym.

Nieważne czy mamy małą czy dużą łazienkę, nieważne jest również to, czy jest ona bardziej, czy mniej ustawna. Na pewno na obecnym rynku znajdziemy dla siebie wymarzoną kabinę, która będzie funkcjonalna i sprawi, że kąpiel stanie się prawdziwym relaksem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *