Jaką wybrać balustradę?

Budując dom, robiąc remont czy stawiając lub remontując jakikolwiek budynek często zastanawiamy się jaką zamontować balustradę. Tak naprawdę, gdyby się skupić bardziej to prawie w każdym budynku są balustrady, na balkonach, na schodach, antresoli, jako balkony francuskie itp.
Szukając odpowiedniej balustrady dla Waszego domu, czy też biura chciałabym zwrócić uwagę na balustrady ze stali nierdzewnej i szkła. Stal nierdzewna jest materiałem niezwykle wytrzymałym, świetnym w utrzymaniu i do tego bardzo eleganckim. Można ją idealnie połączyć zarówno z drewnem jak i ze szkłem. Tego typu balustrady w odpowiednim zestawieniu pasują praktycznie do każdego stylu, zarówno do klasycznego, jak i bardzo nowoczesnego.
Decydując się na wybór balustrady ze stali nierdzewnej możemy całkowicie zapomnieć o jakimkolwiek malowaniu czy innych ciężkich do przeprowadzenia zabiegów konserwacyjnych. Aby balustrada lśniła swym blaskiem wystarczy tylko raz na jakiś czas przetrzeć ją szmatką nawilżoną odpowiednim preparatem do pielęgnacji stali nierdzewnej.

Balustrady szklane – kiedy warto?

Wybierając odpowiednią balustradę do naszego domu powinniśmy pamiętać zarówno o jej estetycznym wyglądzie i funkcjonalności, ale również i o bezpieczeństwie. Jeżeli mamy w domu mniejsze dzieci i na piętrze duże okna do podłogi, to warto zastosować balkony francuskie szklane. Wyglądają one bardzo efektownie i do tego są bezpieczne, ponieważ dziecko w żaden sposób nie wdrapie się na górę.
Decydując się na szkło w przypadku balkonów francuskich musimy przede wszystkim pamiętać, żeby było ono laminowane i dodatkowo zahartowane.

Szkło hartowane jest materiałem dużo mocniejszym niż niehartowane, stad dużo trudniej ulega uszkodzeniom. Gdyby jednak formatka uległa zbiciu to laminat sprawia, że szkło pomimo zbicia, pozostaje na folii czyli nie stanowi zagrożenia dla osób na dole ani możliwości wypadnięcia z okna.

Jaką wybrać balustradę?

Balustrady – łączenie różnych elementów

W zależności od tego jakiego typu mamy wnętrze, tak w odpowiedni sposób możemy połączyć szkło ze stalą nierdzewną, stal nierdzewną z drewnem lub drewno ze szkłem.

Do tego służą różnego rodzaju profile, pochwyty, łączniki, uchwyty itp. które w sposób subtelny i estetyczny łączą ze sobą powyższe elementy.
Warto zatem przemyśleć wybór balustrady i zdecydować się na taką, która nie tylko będzie w sposób estetyczny wykańczać nasz dom ale zarazem będzie ona funkcjonalna, bezpieczna i praktyczna.

balustrady - łączenie różnych elementów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *