Czyszczenie balustrady ze stali nierdzewnej

Balustrady ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe i dlatego mogą cieszyć nasze oko przez wiele, wiele lat. Niestety często spotykamy się z mylnym pojęciem, że jeżeli mamy założoną balustradę ze stali nierdzewnej, czy kwasoodpornej, to nie musimy już „nic z nią robić”. Otóż bardzo ważna jest pielęgnacja takiej balustrady, klienci często bywają zaskoczeni, gdy o tym fakcie wspominamy, ale przecież to tak jak na przykład z butami. Buty skórzane przez cały czas możemy czyścić zwykłą szmatką, ale gdy zastosujemy odpowiednie preparaty ochronne , wtedy wyglądają naprawdę efektownie, a my możemy cieszyć się komfortem ich użytkowania, nie przejmując się, że np. zaczną przeciekać przy kilu kroplach deszczu. Tak samo jest z balustradami!

Środek do czyszczenia balustrad

Na rynku możemy spotkać się z całym szeregiem różnego rodzaju preparatów do konserwacji i pielęgnacji balustrad nierdzewnych i kwasoodpornych. Występują najczęściej w formie sprayu lub past. Usuwają one różnego rodzaju zabrudzenia, odciski palców oraz kurz. Tworzą film ochronny, który zabezpiecza i konserwuje. Na zakonserwowanych powierzchniach nie osadza się brud i kurz, nie odznaczają się również odciski palców.

Najbardziej narażone na zabrudzenia są balustrady zamontowane na zewnątrz z uwagi na to, że nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone i w powietrzu pojawiają się różne kwaśne substancje. Regularne mycie i konserwowanie balustrad odpowiednimi środkami pozwoli usunąć zabrudzenia i ewentualne przebarwienia, które w przyszłości mogły by stać się ogniskiem korozji.

Aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć nasze balustrady środki do konserwacji i pielęgnacji należy stosować przynajmniej dwa razy w roku.

Bardzo ważne jest również, aby elementów ze stali nierdzewnej nie czyścić środkami kwaśnymi zawierającymi np. chlor czy sól! Powierzchnia nierdzewna potraktowana takim środkiem straci swoją powłokę antykorozyjną, co w efekcie doprowadzi do powstania korozji! Ważne jest też aby nie używać do czyszczenia niczego, co może zarysować powierzchnię. Czyli nie należy jej czyścić różnego rodzaju drucikami, ponieważ mogą one pozostawić niewidoczne dla nas drobinki stali węglowej, które również uszkodzą filtry antykorozyjne. Należy pamiętać, że gładka powierzchnia balustrad nierdzewnych pozwala w łatwy sposób na utrzymanie higieny.

Podsumowując , aby cieszyć się nienagannym wyglądem naszej nierdzewnej balustrady musimy od czasu do czasu po prostu ją umyć stosując odpowiednie środki do tego przeznaczenie!

Preparaty do czyszczenia balustrad

Poniżej przedstawiamy rekomendowane przez nas środki, które doskonale spisują się podczas czyszczenia elementów ze stali nierdzewnej.


Spray do pielęgnacji stali nierdzewnej 400ml

Preparat do pielęgnacji i czyszczenia stali nierdzewnej 3M
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Doradzimy i pomożemy

telefonicznie lub mailowo

Szybki proces wyceny

Błyskawiczna wycena szacunkowa

Dostawa także poza Polską

Zadzwoń, a ustalimy szczegóły

Bezpieczne zakupy

Dbamy o naszych Klientów

©Stalglass 2020. wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.