Balustrada nierdzewna – wady i zalety

Balustrady ze stali nierdzewnej są nieodłącznym elementem w budownictwie. Spotykamy je praktycznie wszędzie min. na klatkach schodowych, przy podjazdach dla osób niepełnosprawnych, basenach, tarasach czy też balkonach. Odpowiednio wybrana balustrada to nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa ale jednocześnie również ozdoba dla danego miejsca. Dzisiejsze wzornictwo pozwala na szeroki wybór również wśród elementów balustrad nierdzewnych, dzięki czemu możemy dopasować balustradę nierdzewną do stylu i ogólnego wyglądu budynku.

Stal nierdzewna to gwarancja jakości. Jest to materiał trwały i odporny na korozję oraz działania niektórych roztworów dlatego też balustrada ze stali nierdzewnej jest dobrym rozwiązaniem zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz gdzie panują zmienne warunki atmosferyczne.

Inne zalety balustrad nierdzewnych

Odporność i bezkonkurencyjna trwałość to nie jedyne zalety balustrady nierdzewnej. Równie istotna jest swoista elegancja stali nierdzewnej. Balustrada nierdzewna dobrze wygląda w połączeniu niemalże z każdym stylem. Stal nierdzewna wygląda elegancko bez żadnych dodatków oraz równie dobrze prezentuje się w połączeniu z innymi materiałami takim jak np. szkło, drewno, kamień czy cegła. Balustrady nierdzewne pozwalają na dwa rodzaje wykończenia – szlifowane lub polerowane. Stal nierdzewna polerowana szczególnie dobrze prezentuje się w małych pomieszczeniach. Powierzchnia jak lustro dobrze odbija światło co daje efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Stal nierdzewna szlifowana jest natomiast mniej podatna na zarysowania a jej satynowe wykończenie jest bardzo efektowne.

Przykładowa balustrada nierdzewna

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że dzięki popularności balustrad nierdzewnych występuje wiele rozwiązań systemowych pozwalających na samodzielny i bezproblemowy montaż tego typu barierek. Można zakupić gotowe słupki, dobrać pozostałe elementy takie jak np. zaślepki czy kolana i zmontować na specjalny klej do stali nierdzewnej. Dzięki temu nie ma potrzeby spawania i dodatkowej obróbki.

Do wad balustrady nierdzewnej zalicza się jej cenę. Tymczasem okazuje się, że dzisiaj koszt balustrady nierdzewnej nie jest wyższy niż koszt balustrady ze stali czarnej. Dodatkowo należy pamiętać, że dzięki najwyższej jakości materiału i minimalnych kosztów konserwacji balustrady nierdzewnej inwestycja zwróci się na przestrzeni lat.

Wybierając balustradę do swojego domu czy tarasu lub balonu pamiętajmy o bezpieczeństwie oraz trwałości . Balustrada nierdzewna to gwarancja trwałości, funkcjonalności i eleganckiego wyglądu na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *